Türkiye İnsani Yardım

Türkiye'de İnsani Yardım Faaliyetlerimiz

Dünyada birçok ülkede başarılı projeler yürütmekte olan derneğimiz Türkiye’de de birçok alanda insani yardım projelerinde bulunmuştur. Bu projelerin koordinesinde de başarılı sonuçlar elde ederek yardım bekleyen gönüllerin ışığı olma yolunda kalıcı eserler ortaya çıkarmaktadır.

veya

Türkiye için Bağış Hesabı Hesap Adı IBAN
Albaraka Türk Katılım Bankası Ümmet Hareketi TR 88  0020 3000 0780 1458 0000 01

Dünya üzerinde savaş, doğal afet, yoksulluk, çeşitli hastalıklar, kuralık gibi birçok sebeple yardıma muhtaç birçok insanımız yaşam ve hayat mücadelesi içerinde bulunmaktadır. Bu zorluklarda insani değerlerini korumayı hedefleyenlerin yardımına Ümmet Hareketi olarak ulaşma gayreti içerisindeyiz.

Türkiye başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında yardımlaşma ve kardeşlik duygularının yerleşmesi öncelik olarak ele almaktayız. Faaliyetlerimizi gerçekleştirirken yaptığımız her insanı yardımda öncülük etme vazifesini üslenmekteyiz. Bu yardımları en olağan sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için gerekli çalışmaları organize ederek en kısa sürede en fazla yardıma ihtiyacı olan insan ulaşılmasına katkıda bulunmaktayız. Bu alanda olumsuz etkilere maruz kalan kişilerin bu süreci en verimli şekilde aşmaları için siz destekçilerimizle birlikte yol almaktayız. Bu amaçla yaptığımız ve yapacağımız yardımlarda da bu yardımın eksiksiz tespit edilmesini sağlayarak ihtiyaç yerinde en uygun anda yapılmasından yana olmaktayız. Bu amaçla incitmeden en önemli huşuları dikkate alarak özenle bu çalışmaların yürütülmesini sağlamaktayız.

Türkiye'de Topluma Kazandırlacak Kişiler

Yardım elini uzattığımız kişileri topluma kazandırmak da amaçlarımız içerinde yer almaktadır. Dünya üzerinde yaşamını sürdüren her bireyin eşit haklarda eşit koşullarda buna devam etmesini gönülden istemekteyiz. Bu hayali kurulan yaşama insanları kavuşturmayı sorumluluğumuz olarak benimsemekteyiz. Hiçbir insanın ayrım içerisine girmeden onurlu bir yaşam içinde kendini bulmasını sağlayıp onlarla birlikte mutluluğumuza mutluluk katmaktayız. Bu tabloda sevinçlerimizi de paylaşmak ve paylaşarak başta Türkiye’de olmak üzere birçok ülkede bunu süregelen bir durum haline getirme çabası da bizlere güçlü bir heves ve destek olmaktadır. İnsan hayatı söz konusu olduğunda çıkan engellerin aşılması için tüm bu girişimler özenle yerine getirilmektedir. Bu çalışmaları daha da verimli kılmak için ulusal ve uluslararası ilişkilerimizi de güçlendirerek haklarımızı temsil etmede ve verilen her türlü desteğin arkasında güçlü durarak bu anlamda kendimizi öne çıkarmaktayız. 

 
Dünya şartlarına baktığımızda ülkemizde dahil olmak üzere olağandışı süreçlere tanıklık edebilmekteyiz. Bu süreçleri atlatabilmek ve refaha en doğal yoldan ulaşmak için dünya kamuoyunda gerekli bilginin oluşmasını sağlayarak çalışmalarımıza temel atmaktayız. Gerekli olduğu hallerde temel ihtiyaç malzemelerinin temini, güvenli ortamların sağlanmasında faaliyetlerimizle bu süreci atlatmayı hedeflemekteyiz. Faaliyetlerimizi sürdürülebilir kılmak için bu noktada değerli gönül dostlarımızın dua ve desteğini arzulamaktayız. Sizler desteğinizle bugün bir insana umut olmaktasınız. Bu eserlerle dünyanın pek çok yerinde kalıcı olarak hayata katkılarınızı sunmaktasınız.
 

Türkiyedeki Girişimlerimizle Geliştirilen Bağış Projeleri

Geliştirilen projelerin yerini bulması için girişimlerimizi sizlerin de katkılarıyla hayata geçirmekteyiz. Türkiye geçmiş tarihinden bu yana içinde bulunduğu köklü kültürün de etkisiyle güçlü bir yardım geleneği ile donatılmıştır. Bu nedenle bu yardımları toplumumuz bir yönüyle kendinde asli bir görev olarak da benimsemektedir. Bu düşünce ile elimizdeki imkanlarla çabalarımızı sürdürmekteyiz. Türkiye içinde bulunduğu coğrafi konumunu ve kaynaklarını insan haklarını korumak için kullanarak mevcut konumunu da güçlendirmektedir. Bu vesile ile elde ettiğimiz başarılarımız ve sorunlara getirdiğimiz çözümlerimiz sizlerle paylaşılmıştır. Bu projelerin hayata geçirilmesi için en büyük destekçimiz sizlerle çıktığımız yolda başarılarımızı kat ve kat arttırmayı hedeflemekteyiz. İnsana değer vermek ve zor durumlarda yardımına koşmak söz konusu olduğunda Türkiye bu konuya ev sahipliği yapmaktadır. Gerek çalışma yöntemleri ile gerekse sahada gerekli koordinasyonu kurarak bu süreçte başarıya en iyi şekilde ulaşmaktadır.