Dernek Başkanımız

Kurucu Başkanımız Ramazan TUNÇ

1985 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlköğretim ve ortaöğretim eğitimini Ankara'da tamamladı. Lisans öğrenimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamlayan Tunç, 2005 yılından beri Ankara/Ulus'ta kuyumculuk mesleğini icra etmektedir. 
Kuyumculuk mesleğinin yanı sıra uzun yıllar bireysel olarak İnsani Yardım Çalışmaları yürüten Tunç, 2018 yılında Ümmet Hareketi Derneğini kurmuştur.

Türkiye’nin yanı sıra yurtdışında Gana, Bangladeş, Filistin, Suriye, Endonezya, Nijer, Tanzanya, Mali, Moritanya, Arnavutluk ve Hindistan'da insani yardım çalışmalarına katılmış ve bu sahada bir çok başarılı projenin koordinatörlüğünü üstlenmiştir. Gana, Bangladeş, Hindistan ve Nijer’de halihazırda yürütülen yetim okulu projeleri üstlendiği insani yardım projelerinden en önemli olanlarındandır. 

Sivil toplum ve ahilik kültürüne önem veren  Ramazan TUNÇ, bir çok sivil toplum kuruluşunda yönetim kurulu üyeliği ve istişare heyetlerine katkı sunarak sivil toplum tecrübesini kardeş kuruluşlar ile paylaşıyor iş birliklerini geliştiriyor.

Uluslararası Ticari Eşleştirme Platformu (UTEP) Ankara şubesi üyesi ve aynı dernekte sosyal yardımlaşma komisyonunda görev yapmaktadır. 

Tunç, Ankara’da kuyumculuk mesleğini ve gönüllü olarak başta Türkiye olmak üzere geniş ümmet coğrafyasında çalışmalar yürüten ümmet hareketi Derneği kurucu başkanlığını devam ettirmektedir.