Dernek Başkanımız

Dernek Başkanımız

Kurucu Başkanımız Ramazan TUNÇ

1985 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlköğretim ve ortaöğretim eğitimini Ankara'da tamamladı. Lisans öğrenimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamlayan Tunç 2005 yılından beri Ankara Ulus'ta kuyumculuk mesleğini icra ediyor.

Seçkin esnaf kimliği ve mesleğindeki tecrübesinin yanı sıra uzun yıllar bireysel olarak insani yardım çalışmalarına tutkusu ile bilinen Tunç, 2018 yılında Ümmet Hareketi Derneği'ni kurdu.

Türkiye’nin yanı sıra yurtdışında Gana, Bangladeş, Filistin, Suriye, Endonezya, Çad Nijer, Mali, Moritanya,tanzanya,Zimbabve, Arnavutluk,Nepal ve Hindistan'da insani yardım çalışmalarına katılmış ve bu sahada bir çok başarılı projenin koordinatörlüğünü üstlenmiştir. Gana, Bangladeş, Hindistan ve Nijer’de halihazırda yürütülen yetim okulları projeleri üstlendiği insani yardım projelerinden en önemli olanlarıdır.

Sivil toplum ve ahilik kültürüne önem veren Ramazan Tunç bir çok cemiyet, platform ve STK’da istişare heyetlerine katkı sunarak STK tecrübesini kardeş kuruluşlar ile paylaşıyor ve iş birliklerini geliştiriyor.

TUNÇ, Ankara’da kuyumculuk mesleğini icra ederken gönüllü olarak başta Türkiye olmak üzere geniş ümmet coğrafyasında çalışmalar yürüten Ümmet Hareketi Derneği kurucu başkanlığını devam ettiriyor.