Tanzanya İnsani Yardım

Tanzanya İnsani Yardım Faaliyetleri

Yaşamın son derece kıymetli olduğu zamanlarda yardımseverliğimizin ne kadar büyük olduğunu Tanzanya’da Ümmet Hareketi olarak göstermiş bulunmaktayız. Pek çok insan hayatlarını hayallerinde olduğu gibi yaşamak isterken içinde olduğu olumsuz coğrafyadan dolayı bunu başaramamaktadır. Fakat bir an için bile rahat bir nefes alıp kendilerine ulaşan güzellikleri gördüklerinde onlar için belki de hayallerinden bile daha güzel bir durum olmaktadır. Bu noktada vicdani duygularımızla onların iç dünyalarını ve yaşadıklarını düşünerek düştükleri çukurdan çıkmaları için elimizi uzatmaktayız. Sizde yaptığınız bağışlarla onların yaşadıkları sevince ortak olarak sizi kalplerinde hissetmelerini ve belki de yaşamları boyunca bu an ile sizleri hatırlamalarına yardımcı olacaksınız.

Tanzanyadaki Dostluk Bağlarını Kuvvetlendirecek Projeler

Dostluk bağlarımızı kuvvetlendirmek için yaptığımız bu güzel projelerde kardeşlerimizi teselli etmenin yanında her zaman onlara destek olacağımızın da güvenini vererek sağlam ilişkiler içerisinde kalmaktayız. Zor şartlarının belki de en zorlarından biri ile imtihan olan bu ümmetin yanan yüreklerine su serpmek için açılan su kuyuları ile ferahlık getirmekteyiz. Temiz bir suya ulaşmak için her gün kilometrelerce yol kat ederek getirdikleri kısıtlı sularını özenle kullandıkları bu zor zamanlarda içebilecekleri temiz bir su onların en büyük mutluluğu olmaktadır. Bu bölgede açılan su kuyuları ile kardeşlerimiz hem yaşamsal faaliyetlerini sürdürüyor hem de kendilerine yeni tarımsal faaliyetler yaparak gelişmelerine vesile oluyorlar. İmkanları ile ulaşabildikleri bu kirli sular beraberinde pek çok hastalığı da getirmektedir. Bu hastalıklar sonucunda bir tedavi sürecinin de olması gerekmektedir. Bir yudum suyun bir insan ne denli kıymetli olduğunun bilincinde olarak bu noktada elimizde olan her imkânı son raddesine kadar kullanmak mecburiyetinde hissetmekteyiz.

Her zaman verdiğimiz koşulsuz destek ile bizleri daha iyi ve yakından tanımaları için Ümmet Hareketi olarak görevimizin başında olmaktayız. Ülkenin yaşadığı su sıkıntılarından başka sıkıntılar da bunun beraberinde gelmektedir. Yoksullukla mücadele etmek durumunda kalan ailelere kumanya dağıtımlarımızın ulaşmasını takip ederek ve bu süreci eksiksiz bir şekilde yaparak gözlerindeki yaşları silmekteyiz. Yüzlerinde tebessümü bırakmak için yapılan bu sosyal yardımlarla gönüllerine insan sevgisini aşılamayı başarmış bulunmaktayız.

 

Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri Tanzanyaya Umut Oluyor

Afrika’nın bu en ücra köşelerinde bile yaşam faaliyetleri her ne kadar zorlu olarak sürse de kendimizde bu gayreti bir sosyal sorumluluk projesi olarak görerek benimsemekteyiz. Bu anlamda gerekli görülen her yardım önce kendimiz için yapılmasını istediğimiz şekilde düşünülerek yapılmaktadır. Dinimiz gereği asli vazifelerimizden biri olan kurban kesiminde siz değerli kardeşlerimiz yapmış olduğunuz bağışlarınızla bunca yokluk içinde bir lokma için bakan masum gözlerin kursaklarından bu bağışları geçirmelisiniz. Bu anlamda farz ve vacip olan kurbanlarınızı bağışlayarak hem bu dünyada gönül ferahlığına ermenizin yanında ahiret hayatınızda da yerinizi kat ve kat yüceltmelisiniz. Kurban kesimi için;

  • Darüsselam
  • Tanga
  • Singida

Ve daha birçok bölgede kesimler yapılarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımları titizlikle gerçekleştirilmiştir. Burada yapılan kesimlerde özellikle İslami usullerin uygulandığını da belirtmekte fayda olmaktadır. Hali hazırda yapılmış olan kurban bağışları ile masum gözlerdeki sevinci ve heyecanı kelimelerle anlatmak yerine canlı görme imkânınız olması için sizlerle her aşamayı paylaşmaktayız. Rabbimizin bizlere verdiği bunca imkân içinde imkânsızlık içinde olan kardeşlerimizle bunu paylaşarak sevap kapılarımızı ardına kadar açmalıyız.

Dünya üzerinde yoksullukla, kuraklıkla ve birçok şeyle mücadele ettiğimiz gibi iklimlerle de mücadele etmekteyiz. Bölgenin koşullarına göre o an ihtiyaç olan her türlü giyim materyallerinin de temini için çabalarımızı sunmaktayız. Zor durumda yardıma muhtaç durumda olanın her zaman yanında olduğumuzun bilincinde olan bu halkların güvenini sizler sayesinde kazandığımızı da bildirmek isteriz.