Suriye İnsani Yardım

Suriye’de Küresel Krize İnsani Yardım

Küresel bir krizin içinde yer alan ülkelerden biri olan Suriye insani yardım konusunda öne çıkmaktadır. Bu bölgedeki krizin, insani yönleri de oldukça belirgindir. Yakın coğrafyada yaşanan bu tür krizler, yardım sistemlerini ciddi şekilde etkilemektedir. Ülkede devam eden savaşın etkilerinin uzun süreli olması, bölge halkının yardım beklentisini daha da artırmaktadır.

veya

Suriye için Bağış Hesabı Hesap Adı IBAN
Albaraka Türk Katılım Bankası Ümmet Hareketi TR 88  0020 3000 0780 1458 0000 01

Bir insan için temel yaşam maddesi olan su dünyanın büyük bir çoğunluğunda hijyen kurallarına uygun olarak bulunmamaktadır. Bu nedenle dünyada sudan bulaşan hastalıklara yakalananların sayısı gün geçtikçe daha da artmaktadır. Dünya üzerindeki kirlilik bu az kalan kaynağı da tehdit etmektedir. Milyonlarca can güzel ve temiz bir su içmeye hasret bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedir. Bu anlamda Ümmet Hareketi kalıcı projeleri ile suya hasret kardeşlerimizin yüreklerine su serpmektedir. Hep beraber bu projelerle bir gönül birliği içerisinde olmayı umut ediyoruz. Suyun yanında ilaca ve beslenmeye ulaşmak da son derece sıkıntılı bir süreç içerisine girmiş bulunmaktadır. Bu durum neredeyse imkânsız bir çıkmaza doğru da sürüklenmektedir. Bu duruma sessiz kalmayarak gerekli kumanyaların dağıtımları özenle ve titizlikle gerçekleştirildi.

 

Yaşam Savaşı İçindeki Suriyeye İnsani Yardım

Bu bölgede süren yaşam savaşında sizlerin de vermiş olduğunuz destekler oradaki birçok yaşama umut olmayı hedeflemektedir. Maddi ve manevi her türlü destekler ve projeler koordinasyonları en küçük detaylarına kadar düşünülerek hazır bir şekilde faaliyete geçmesi planlanmaktadır. Bu çalışmalar hali hazırda bu bölgelerde önemli başarılara da imza atmış bulunmaktadır. Suriye savaşın etkilerine ağır derecelerde şahitlik etmektedir. Çoğu insanın yurtsuz kalmasının yanında başka ülkelere de sığınan insanlar hayat mücadelelerini sürdürmek için çaba göstermektedir. Hala yardıma muhtaç olan kimseler bu yardımlara sınırlı ölçülerde erişim sağlayabilmektedir. Bu olumsuz durumlar sonucunda temel insan haklarından ve yaşam için gerekli olan her türlü ihtiyaçtan uzak olan insanlar Ümmet Hareketi ile içlerinde yeşeren umut dalını daha da filizlendirmekteler. Suriye sahası içinde insani yardım anlamında aktif rol alan derneğimiz bu alanda elindeki tüm imkanları ulaşabildiği en uç yere kadar kullanmak ve mutlu sonuçların haberi ile yardım bekleyen daha nice yere umut kaynağı olmayı hedeflemektedir.

Sağlık alanında ise yine aynı özveri ile ilaç teminleri, sağlık problemleri, katarakt tedavisi ve daha birçok şeye yardım elini uzatmış bulunmaktayız. Siz değerli yardımseverlerimiz sayesinde belki de bir anda içlerine umut doğan ve sevinçleri ile sevindiğimiz dostlarımız oldu. Özenli çalışmalar neticesinde yetim kalan bireyler için sıcak yuvalarla verilen hizmetlerde önemli bir yer kaplamaktadır. Burada da hayali kurulan her şeye ulaşılması için gerek sahada gerek planlama kısmında empati kurularak ve gereken her detay en ince ayrıntısına kadar incelenerek titizlikle faaliyetleri sunulmaktadır. Bu olağan dışı koşulların etkisi küresel çapta ülkemizde de etkisini göstermektedir. Ama gereken her türlü yardımı da kültürümüz gereği esirgemeden yerine getirmeyi kendimize bir borç olarak görmekteyiz. Bu çalışmalarla ortaya çıkan kalıcı sonuçları görmek ve bunu sizlerin desteği ile yapmak bizim de onur kaynağımız olarak görülmektedir. Yapılan her şeyin yerini bulması için edile dualarla manevi gücümüzü de sırtımıza alarak çıkılan bu yolda başarıdan başarıya ulaşmayı en içten duygularımızla hedeflemekteyiz. Geçmişten aldığımız sağlam temellerle üzerine eklediğimiz her şey geleceğe birer yatırım olmaktadır.