Ramazan Kumanya Bağışı

Ramazan'da İftar ve Sahur için Kumanya
Ümmetimizin bağışçılarının yapmış olduğu yardımlarla her yıl düzenli olarak Ramazan Kumanya Bağışı projemiz ile hem ülkemizde hem de ümmet coğrafyası içerisinde yer alan ümmetten ihtiyaç sahibi olanlara gerekli kumanyaları ulaştırmaya gayret ediyoruz.

 

 
Sitemiz içerisinde ki online bağış ve banka hesaplarımız üzerinden ülkemiz içerisinden ve yurtdışından toplanan bağışları bakliyat başta olmak üzere yağ, şeker, un ve daha birçok farklı gıda malzemesini Bakara Suresi 274. ayetini temel alarak infaklarınızı gerekli yerlere ulaştırıyoruz. Birlik içerisinde olmamız gereken bu ahir zamanda sizler de müslaman kardeşlerimize gönlünüzden geldiği gibi yardımlarınızı yapabilirsiniz.
 
6 Şubat Depremi sonrası deprem bölgesinde açmış olduğumuz mobil aşevimiz sayesinde iftarlar hazırlanarak Ramazan Kumanyaları burada bulunan vatandaşlarımızın kullanımına sunulmaktadır. Deprem Bölgesi İftar Bağışı için aşağıda bulunan butona tıklayınız.

 

 
 
 
 
 

Ramazan Kolisi Oluştur

Ülkemizde birçok vakıf ve dernek Ramazan Kolisi oluşturarak ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarını diğer aylarda olduğu gibi Ramazan ayında da dolduruyoruz. Kolilerin her biri aylık kumanyalarda olduğu gibi dolu olarak sofralarda yerini almaktadır. Ayrıca bu kolileri oluşturma anında da bizlere yardımcı olabileceğinizi ayrıca hatırlatmak isteriz.

Ramazan sofraları için gereken bütün ihtiyaçları bir kolide toplayarak gönüllere yerleştirmek için Ümmet Hareketi olağanca gücü ile çalışmalarına devam etmektedir. Bu proje elbetteki Ramazan ayından önce başlatılarak Ramazan boyunca da devam etmektedir.

 


Ramazan Paketinde Neler Olur?

Ramazan Ayına özel olarak hazırlanan paketler içerisinde bir ailenin Ramazan boyunca kullanabileceği gıda ürünleri bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını aşığıda görebilirsiniz;

  • Çay
  • Yağ
  • Fasulye
  • Makarna Çeşitleri
  • Şeker
  • Tuz
  • Hurma
  • gibi bir çok gıda ürünü destekleriniz ile kolilere girmektedir.

Bir Adet Ramazan Kumanya Paketinin Ücreti Nedir?

Yardım olarak dağıtılacak bir Ramazan Kumanya bedeli 550₺ olarak belirlenmeştir.


Ramazan Paketi İçin Gıda Malzemesi Gönderebilir Miyim?

Kumanyalar oluşturulurken ekibimizin tespit etmiş olduğu aileler göz önünde bulundurularak gıda ürünlerinin alımları buna göre yapıldığı için maalesef gıda ürünü gönderimi yapılarak bağış kabul edilmemektedir. Ancak daha fazla kişiye ulaşması için bağış sayfamızda Ramazan Kumanyasını seçerek bağış yapabilir ve Ramazan ayı içerisinde bir ailenin ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.


Ramazan Kumanyalarını Oluştururken Gönüllü Olarak Yardım Edebilir Miyim?

Tabi ki bu mümkündür. Bunun için Gönüllü Ol sayfasında bulunan formu doldurarak ihtiyaç halinde sizlere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.


Ramazan Kumanya Paketleri Nerelerde Dağıtılacaktır?

Yazılarımızın her yerinde belirttiğimiz gibi tespit edilen ihtiyaç sahiplerine nerede olursa olsun gücümüz yettiğince sizlerin bağışlarını ulaştıracağız. Ankara ve civarı iller başta olmak üzere diğer şehirlerimizde de bu dağıtımları gerçekleştiriyoruz.


Ramazan Kumanyası Bağışları Düzenli Olarak Mı Dağıtılıyor?

Ramazan Ayı başlamadan hemen önce kumanya dağıtımlarımız başlayarak bağışların sayı oranında Ramazan Ayı bitene kadar devam etmektedir.