Mali İnsani Yardım

Mali’ye Kurulan İnsani Yardım Çatımız

Dünyamızı kendimize ev olarak gördüğümüz bu zamanlarda başımızda duran bir çatıdan mahrum kalmanın zorluğunu Mali’deki kardeşlerimiz yaşamaktadır. Ümmet Hareketi olarak yaşanılan bu zorluklarla başa çıkabilmeleri için her zaman yanlarında olduğumuzu bildirerek ve bizler de kendimizi onların yerine koyarak bilinçle sosyal yardımlarımızı ulaştırmaktayız. Dünya üzerinde su kaynakları olan en kısıtlı imkanları bulunan bu Afrika bölgesinde gerçekleştirdiğimiz su kuyuları projelerimizle içme sularının teminini sağlayarak daha sağlıklı bir hayat sürdürmelerini başarmış bulunmaktayız. Kirli sulardan temel yaşam maddesi olan sularını içerek hayatta kalmaya çalışan bu insanlar her türden hastalıktan da olumsuz etkilenmektedir. Bu koşulları göz önüne alarak yapmış olduğunuz bağışları inceleyerek toplanan bu bütçenin özenle son kuruşuna kadar su çıkarma işleminde kullanılmasına gayret göstermekteyiz.

Yardım Faaliyetlerinin Odağında Mali

Ümmet Hareketi olarak kurulduğumuz günden bu yana insanlık için önem arz eden her konuda varlığımızı yapmış olduğumuz başaralı işlerde göstererek bunu kendimize gaye edinmeyi başarmış bulunmaktayız. İstikametimizi hep bu yönde tutarak çıktığımız bu dalgalı yolda sizlerin desteğini yelkenlerimize rüzgâr olarak görmekteyiz. Dinimizde kurban demek samimiyet demektir. Samimi bağlarımızı pekiştirmek için yapacağımız bu özel bağışlarında içtenlikle yapılması ve takibinin de özenle sürdürülmesi gerekmektedir. Bu yardımları yerinde yaptığımızda kalplere ilmek ilmek dokunan kardeşlik ve dostluk bağları ile görünmez köprüler kurulmasını sağlamaktayız. Ümmet hareketi olarak inşa etmek istediğimiz sağlam köprülerde daima insanlık için yararlı olacak ve onları ilerleyen zamanda rahat ettirecek projeleri hayata geçirmekteyiz.

Yapılan her proje bir anlık değil sürdürebilir olarak kullanılması ve buradan sağlanan faydaların maksimum olması için yapılmaktadır. Yürüttüğümüz her çalışmada olduğu gibi burada da bir gülümsemeyi bin gülümsemeye dönüştürmeyi başarmış bulunmaktayız. Eğitim olmadan bir toplumun ilerlemesinin mümkün olmayacağı bu dünyada bu şuurda halkı bilinçlendirerek ve gereken her alanda araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla alt yapıların güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Yapacağınız her yardım bizler için ne kadar değerli ise orada ulaştığında bu değerin belki de bin katına acıktığını sizlere göstermek içimizdeki yardımseverliği ve huzuru arttırmaktadır. 

Gıda ve Susuzlukla Boğuşan Mali

Afrika bölgesi özellikle susuzluktan sonra gıda ile mücadele eden bölgelerimizden biri olmaktadır. Yeterli sayıda yiyecek maddesinin bulunmasının neredeyse imkansıza yakın olduğu bu coğrafya da bulunan nimetlerde nüfus sayısının çok olmasından dolayı yeterli olmamaktadır. Yapılan gıda yardımları sayesinde pek çok aç insanın karnının doyması için tüm gücümüzle kumanya dağıtımlarımızı sağlamaktayız. Belki de sizlerin sayesinde açlıktan ölmek üzere olan pek çok kişinin hayata yeniden dönmesine vesile oldunuz. Bu sevabı kazanmanın sizlere ne derece bir mükafat olduğunun bilincinde olarak her yardımda bunu bilmek bizlere umut kaynağı olmaktadır.

Bölge tabiatı gereği yaşlısından gencine kadar pek çok insan giyim sıkıntısı çekmektedir. Kirli kıyafetlerle hastalık geçirmelerinin bu sayede de önüne geçmek için yapılan yardımlarda olmaktadır. Yeni bir kıyafetin vermiş olduğu mutluluğu onların gözlerinde görmek motivasyonumuzu daha da arttırmaktadır.

Katarakt Tedavisi Malide Ümmet Hareketi ile Gerçekleşiyor

Afrika’da özellikle dünyanın birçok yerinden daha fazla görünen katarakt hastalığı için Ümmet Hareketi olarak yeniden göz sağlıklarına kavuşmaları sağlanmış bulunmaktadır. Bu bölgede özellikle gencinden yaşlısına fark etmeksizin görülen bu hastalık ile mücadele ederek dünyamızın güzelliklerini daha sağlam gözlerle görmeleri sağlanmaktadır. Pek çok kişi bu hastalık sonucu gözlerinden mahrum olmaktadır. Bir insanın bir gözünü daha kaybetmesine gönlümüz el vermemektedir. Yapılan başarılı faaliyetlerimizle karanlığa mahkûm olmalarının da önüne geçilmektedir. Yardımlarımızı bir an önce yerime ulaştırmak için sabırsızlıkla bu güzel anları bekleyerek harekete geçmekteyiz. Sizlerin emaneti bu bağlamda bizlerin de emaneti olmaktadır.