Kurban Bağışı

Kurban Bağışınız Ümmete Olsun
Müslümanların asli vazifesi ibadetlerden olan kurban bağışı ümmete olsun. Ümmet Hareketi Afrika kurban bağışı ücretlerini aşağıda sizler için listeledik. Ayrıntılı bilgi ve bağış yapmak için kaydırın.

Kurban Bağış Ücretleri

Kurban Cinsi

Kurban Ücreti

Vacip Büyükbaş Kurban Hissesi 3500₺
Vacip Küçükbaş Kurban 4000₺
Adak-Akika Kurbanı 4000₺
Şükür Kurbanı 4000₺

Vacip Kurban bağışlarımız sona ermiştir. Adak-Akika ve Şükür Kurbanlarınızı bu sayfadan gerçekleştirebilirsiniz.

veya

Kurban Bağış Hesabı Hesap Adı IBAN
Albaraka Türk Katılım Bankası Ümmet Hareketi TR 88  0020 3000 0780 1458 0000 01

Kurban Bağışı Hakkında Merak Edilenler


2024 Kurban Bağışı Ücreti Ne Kadar?

Bu yıl Afrika bölgesi için belirlediğimiz ücret büyükbaş için hisse bedeli olarak ₺3500 dir. Küçükbaş için ₺4000 dir. Suriye bölgesi büyükbaş hisse bedeli ₺7500 dir. Suriye küçükbaş kurban bedeli ise ₺8000 dir. Son olarak Afganistan, Yemen ve Arakan'da büyükbaş hissesi kurban bağışı ₺5000 ve küçükbaş bağışı ₺6000'dir.


Kurbanım Nerede ve Nasıl Kesiliyor?

Kurban Bayramı için gönderdiğiniz kurbanlarınızı, kurbanların kesildiği yerden sizlere video göndererek teyit ediyoruz. Video sizlere özel olup vekaletiniz üzere kesildiği video da belirtilmektedir. Hisse bedelini gönderdiğiniz bağış oranına göre uygun bir kurbanlık bulunarak yurt dışı kurban bağışı işlemi gerçekleşecektir.


Kurban Vekaletimi Nasıl Vereceğim?

Alimlerimizin verdiği fetvalarda vekaleti emin olduğunuz kişilere sesli veya mesaj yoluyla verileceğini belirtmektedir. Yıllardır yaptığımız gibi, vekaletinizi açıklama kısmına yazarak veya bizi arayarak vekaletinizi verebilirsiniz.


Kurbanım Hangi Ülkede Kesilecek?

Hisseli bir şekilde yapılan kurban bağışları sene içerisinde belirlenen ülkelerde kesilip orada bulunan ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır. 2024 yılında yapılacak olan vacip, akika ve adak kurban bağışlarınız Afrika ülkelerinde kesilecektir.


Kurban Bedelleri Neden Farklılık Gösteriyor?

Ülkemizde bulunan birçok insani yardım kuruluşu Afrika ve Asya başta olmak üzere kurban organizasyonu gerçekleştiriyor. Haliyle her bölge de masraflar ve hayvanlar için talep edilen miktarlarda aynı olmuyor. Ümmet Hareketi olarak Afrika bölgesinde gerçekleşecek kurban organizasyonu için fiyatlar sizlere aktarıldığı gibidir.


vacip kurban bağışı

Çıktığımız bu yolda, sizlerin kurban bağışlarını dikkatlice gariplere ve fakirlere ulaştırarak hayır dualarını almak için çaba gösteriyoruz. Bu sayede sizlerle onlar arasında bir köprü oluşturuyoruz. Yapmış olduğumuz hizmet karşılığında ‘Allah razı olsun cümlesi’ bizler için dünyalara değmektedir.

İlgili bağış türünde en yoğun olduğumuz dönem kurban bayramıdır. Kurban bayramında gerçekleşen kurban organizasyonlarımız sayesinde yüzlerce ailenin yüzü gülüyor. Sizlerde vacip kurban bağışınızın ihtiyaç sahiplerine ulaştığından emin oluyorsunuz.

Afrika'daki tüm bölgelerde kurban bağışlarınızı detaylı olarak yönetiyoruz: hayvan temini, kesim ve dağıtım aşamalarıyla ilgileniyoruz. Bu aşamaların çoğunu bizzat yerinde gönüllülerimiz ile takip ediyoruz. Kesilen kurbanın videosu bağış yaparken verdiğiniz telefon numarasına gönderilir. Ekibimiz, sizin adınıza kesimi gerçekleştirirken vekaletinizi kullanır.

Bu işlemlerin hemen ardından kesilen kurbanlardan sorumlu ekibimiz daha önce belirlenen ailelere haklarını teslim eder.

Bağış yapabileceğiniz kurbanlarımız ise aşağıda belirtildiği gibidir;

  • Vacip Kurbanı
  • Akika Kurbanı
  • Adak Kurbanı
  • Sadaka Kurbanı
  • Şükür Kurbanı
  • Şifa Kurbanı

İşte bu kurbanların tamamını ihtiyaç sahiplerinin tespiti ile gerekli yerlerde kesimini yaparak onlara ulaştırıyoruz.

hisse kurban bağışı

Kurban Bağış Türleri ve Hisseleri

Ümmet Hareketi'nin yaptığı bağış türleri ve paylaşımları hakkında kısa bir açıklama yapmamız gerekiyor. Yukarıda belirtilen bağışlar altı farklı tipe ayrılmıştır. Bu türler arasında nakit bağışlar, mal bağışları ve gönüllü hizmetler bulunmaktadır.

Ümmet Hareketi'nin bağışları çeşitli ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için kullanılmaktadır. Bunların vacip ve adak kurbanları vacip türünden olup diğer kurbanlar ise nafile olmaktadır. Sizlerde hangi niyet ile kesim yapacaksanız, bağış sayfamızda ilgili yere gerekli bilgiyi girerek bağışınızı tamamlayın.

Kurban hisseleri ile ilgili bilgi vermemiz gerekirse, yapacak olduğunuz bağışın türü vacip kurban ise bütün hisseleri alabilirsiniz. Ayrıca en az bir hisse olacak şekilde de kurban hissesini alabilirsiniz.

Online bağış yaparken mesajınız bölümüne kimler adına hisse bağışı yapıldığını yazmanız gerekmektedir. Hesap numaramız üzerinden bağış gerçekleştirmek istediğinizde ise açıklama kısmına aynı şekilde hisse ve bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır.


Vacip Kurban Bağışı

Her yıl Afrika'nın farklı ülkelerinde kurban organizasyonu imza atıyoruz. Bağışlarınız doğrultusunda bayramın birinci günü bayram namazından hemen sonra kurban kesimlerimiz başlıyor. İlerleyen saatlerde yazımızın birçok yerinde de belirttiğimiz şekilde dağıtımları yapıyoruz.


Adak Kurbanı Bağışı

Ümmet Hareketi olarak adak kurbanı bağışı güvenilir bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Bağışınız için kurbanınızı seçerken, keserken ve dağıtırken İslami kurallara dikkat ediyoruz.


Akika Kurbanı Bağışı

Yeni doğmuş çocuklar için kesilen akika kurbanları ihtiyaç duyulan bölgelerde keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Peygamber (s.a.s.) tavsiye ettiği çocukların doğumundan sonra Allah'a şükretmek için kurban kesilmesini önermiştir. Bu kurbanın belaları ve sıkıntıları def ettiği hadislerde belirtilmektedir. Akika kurbanı kesmek, Allah'a minnettarlığımızı göstermenin bir yolu olarak kabul edilir. Kurban kesmek, aynı zamanda bereket ve huzur getirir.

Günümüzde kurbanı kişiler kendisi kesebileceği gibi daha hayırlı olacak şekilde muhtaç olan kişilere ulaştırmak için bağış yapabilmektedir. Biz Ümmet Hareketi olarak her yıl gerçekleştirilen bağışların yanı sıra akika kurbanların kesimini yaparak gerekli yerlere ulaştırıyoruz.

afrika kurban bağışı

Afrika Kurbanlık Bağış

Su kuyusu bağışları ile ön plana çıkan Afrika'da kurbanlık bağışıda en az su kuyusu projeleri kadar önemlidir. Çünkü Afrika'daki insanların susuzluk ve açlıkla mücadele ettiğini biliyoruz. Bir lokma yiyeceğin değerini biz tahmin bile edemeyiz.

Dinimizin emirlerinden olan oruç ile bu hissi bir nebze de olsun anlayabiliyor ve onlar için empati yapabiliyoruz. İşte o bölgedeki ülkelere yapılacak olan kurban bağışlarıyla açlığı yaşayan bu insanların çaresizliğine derman olabiliriz. Unutmayalım ki, bu duyguyu paylaşarak yardım hareketini daha fazla insana ulaştırırız.


Güvenilir Adak Bağışı

Bu tür projeler yürütülürken bağışçıların en çok yapmış olduğu aramalar güvenilir adak bağışı üzerine olmaktadır. Maalesef ki iyi niyetleri suistimal ederek bu şekilde haksız kazanç sağlamaya yönelik girişimlerde bulunmaktadır. Ümmet Hareketi Derneği olarak şeffaf olmaya çalışıyor ve bu tür durumların önüne geçmeyi amaçlıyoruz.

Bu sebeple Vakıflar Genel Müdürlüğü ile bütün gelir giderlerimizi de paylaşmaktayız. Amacımız, bağışlarınızı hızlıca ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak onların hayır dualarını almaktır. Yıl sonunda faaliyet raporlarımızı sitemizde sizlerle açık şekilde paylaştığımızı belirtmek isteriz.

Yıllardır Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen bağış çalıştaylarına katılarak bağışlarınızı dini kurallara göre düzenlemekte görevimizdir.

güvenilir kurban bağışı

Vekaleten Kurban Bağışı Alan Kurumlar

Türkiye'de ihtiyaç sahiplerine vekaleten kurban bağışı yapan kurumlar arasında Ümmet Hareketi uzun süredir var. Alınan kurban bağışları ihtiyaç olan yerlere ulaştırılarak yerinde kesimleri yapılmış şekilde elden teslim sağlanmaktadır.

Kurban kesimi sırasında video çekerek sizinle iletişim kurmak için bize ilettiğiniz numara veya e-posta adresinize gönderiyoruz. Kurban bağışını online veya hesap numarası ile yaptığınızda vekalet vermediyseniz 0533 293 83 64 numaralı telefondan aranırsınız.

Derneğimize online kurban bağışı yaparken onay kutucuğunu işaretlerseniz bütün şartları kabul etmiş olursunuz. Bu sayede başka bir onay gerekmez. Belirtmiş olduğumuz her ülke ve bölgede bütün aşamalar hassasiyetle yerine getirilerek kurbanın etinin dağıtımı gerçekleşmektedir.