Hindistan İnsani Yardım

Hindistan’da Muhtaçlara İnsani Yardım

Muhtaç ve mazlum durumdaki dünya ülkelerinden birçoğuna insani yardımın ulaşması için elde bulunan tüm imkanlarla seferber olan Ümmet Hareketi Hindistan’ın mağduriyetinde de yanında bulunmaktadır. Yapılan başarılı faaliyetler uzun araştırmalar sonucunda elde edilen verilerle bu verileri işleyecek sosyal kurumlar arasındaki bağlantıları tüm canlılığı ile ele alınmaktadır. Her bölgede olduğu gibi Hindistan için de stratejik destek ve kalkınma programları ile hizmeti götürmek ve bu hizmetten maksimum verimi almak istenmektedir.

Muhtaç ve mazlum konumda herkes için öncelikle insan olduğunun bilincine varılması ve her canın nefes almaya, yaşamaya, giyinmeye, barınmaya ihtiyacının olduğunun anlaşılması için sosyal projelerle yardımlarını esirgemeyen mümin kardeşlerimizi buluşturmak Ümmet Hareketi’nin sağladığı faydalardan birini oluşturmaktadır. Yoksulluk sınırının giderek yükseldiği dünya coğrafyasında bu tanımın anlamı genişlerken bu durumun çok çok altında kalan Hindistan’da başarılı projelere yer vermekteyiz. Dünyada belki de sahip olunan en büyük zenginliklerin başında sağlık gelmektedir. Sağlık yönünden ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı durumu düşünürsek bu alanda yapılan destekler Hindistan adına can suyu olmaktadır. Bu yardım kapsamında gönderilen ürünlerde;

  • Oksijen tüpleri,
  • Oksijen jeneratörleri,
  • Solunum cihazları,
  • Çeşitli tedaviler için gönderilen ilaçlar

Yer almaktadır. Bu mücadelede Ümmet Hareketi olarak Hindistan’ın yanında olmayı başarmış bulunmaktayız. Bugün her türlü olumsuzluğa karşı yardımsever kardeşlerimizin yanımızda oluşunu bilerek emin adımlarla ilerlemekteyiz. Burada yapılan projelerde ulaşılmak istenen amaç milli bir birlikteliğin sağlam temellerinin atılması ve dayanışma içerisinde kardeşlik duygularının gelişiminin hızlandırılması olmaktadır. Bu amaçla bölgede faaliyet gösteren ekiplerin gelişimleri için gerekli olan çalışmaların yürütülmesini de takip ederek katkıda bulunmaktayız.  Kültürel anlamda da olumsuzluk görülen bölgelerin kendi kültürlerini yaşatmaları için ihtiyaç duydukları ve istedikleri her alanda desteği öngörerek bu çalışmaları destekleyici faaliyetlere de öncelik vermekteyiz.

Bu coğrafyada yaşayan yardım eli bekleyen kardeşlerimizin içlerinde tuttukları heveslerini açığa çıkararak mutluluklarına katılmak için yanlarında bulunmaktayız. Bölgede umut yeşerten faaliyetlerimiz başlıca şunlardır; Su kuyuları, kumanya dağıtımları, kurban kesim faaliyetleri ve sağlık alanında yapılan tedavi yöntemleri olmaktadır.

Hindistan'da Katarakt Tedavisi ve Sağlık Taraması

Sağlık alanında gören gözlerini açmak ve dünyalarına bir umut ışığı olmak için Hindistan'da katarakt tedavisi ve sağlık taraması çalışmaları da ülkede devam etmektedir. Genel olarak yaş ortalamasına baktığımızda orta yaş üstünde görülen bu rahatsızlığın temel nedenleri arasında yetersiz beslenme, travmalar, yüksek şiddetli ışığa maruz kalma gibi nedenler görülmektedir. Buna bağlı olarak teknik ve maddi imkanlar doğrultusunda ameliyat ortamı bulamayan insanların kararan dünyalarına ışık olmak bizleri motive eden güzel olaylardan biri olmaktadır. Bu iyiliklerin karşılığında onlardan hayır dualarını almak ve gönüllerine Ümmet Hareketi olarak sevgimizin yerleştiğini bilmek yeterli olmaktadır. Bu tedavi için sizlerden gelen bağış miktarları özenle diğer bağışlardan ayrılarak ilgili yere gelene kadar takibi de yapılmaktadır. Tüm bu güzellikleri sunarken bir insanı incitmemek, gönül kırmamak, hayallerindeki gibi bir farkındalık oluşturmak için tüm fedakarlıklar sunulmaktadır. Bu alanda elimizdeki imkanları en verimli şekilde kullandığımızın bilincinde olarak bu gururu siz değerli dostlarımızla beraber kutlamak ve buna vesile olmak bizleri güzel bir heyecana boğmaktadır. Orada yaşanan bir güzelliği burada kelimelerle tarif etmenin ne derece zor olduğunu da anlamış bulunmaktayız.

Bizim için sıradan gelen bir olayın orada bir mucize olarak karşılanması sonucu insanların kavuştukları sevince ortak olmak onlarla beraber yüzlerimizin gülmesi bizi de heyecanlandıran olaylardan biri olmaktadır. Bu farkındalık ile yapmış ve yapacak olduğumuz projelerle geride her zaman güler yüz bırakma umudu ile gönül birlikteliklerini sağlam kurmayı hedeflemekteyiz.

Hindistan'da çeşitli faktörlerden kaynaklanan hastalıklar için ise gönüllü uzman doktorlarımızın yardımıyla sağlık taraması gerçekleştiriyor ve sağlık alanında daha fazla kişiye sizlerin sayesinde ulaşmayı hedefliyoruz. Bağışlarınızın yeni hayatlar için birer taş olarak büyük bir binayı oluşturuyor ve bu binanın harcı ise müminlerin kardeşliği oluyor. İşte bu düşünce ile yorulmak nedir, durmak nedir bilmeden çalışmaya ve gayret göstermeye devam ediyoruz.