Filistin İnsani Yardım

Filistin’e İnsani Yardım Hizmetlerimiz

İçinde bulunduğu coğrafya nedeni ile ümmetin kalbinde önemli yeri olan ve adeta kanayan bir yara gibi duran Filistin’deki kardeşlerimizi Ümmet Hareketi Derneğimizin çalışmaları ile sarmaya devam etmekteyiz. Destek için sizde bağış yapın.

veya

Filistin Bağış Hesabı Hesap Adı IBAN
Albaraka Türk Katılım Bankası Ümmet Hareketi TR 88  0020 3000 0780 1458 0000 01

Filistin'e Bağışlar Nasıl Ulaştırılıyor?

Toplanan bağışlar bir havuzda toplanarak ayni yardımların tamamı gerekli olan ihtiyaçların karşılanması için kullanılarak diğer kuruluşlarla ortak şekilde başta Gazze olmak üzere Filisti'nin diğer bölgelerine ulaştırılmaktadır.


Filistin'e Hangi Yardımlar Yapıldı?

Bağışlarınız ile yaralı olan ve acil durumda olan hastalara tıbbi ilaçların ve malzemelerin ulaştırılması, ailelere kumanya yardımı gibi bir çok yardımları ulaştırdık ve aynı şekilde ulaştırmaya devam ediyoruz.


Ülkenin içinde bulunduğu işgal ve çatışma ortamları beraberinde yıkıcı etkilerle bölge halkının yaşamını elverişsiz hala getirmektedir. Bu zorluklar her geçen gün artarak devam etmektedir. Uzun yıllardır etrafını çevreleyen bu sıkıntılardan dolayı gıda, eğitim, sağlık ve birçok alanda sizlerin desteği ile bugün daha da güzel günlere ulaşmaya çalışmaktadır. Bu mazlum insanların umutlarını her zaman diri tutmak bu dünyada değerlerinin var olduğunu bilmelerini sağlamak için yanlarında olmaya devam etmekteyiz.

Savaşın etkilerine yakından şahit olan bu ülkelerde özellikle tıbbi anlamda yetersiz kalan altyapının yanı sıra yetersiz kalan ilaç desteğinin de yine insani sosyal yardımlar sayesinde ulaştırılması amaçlanmaktadır. Bu amaçla harekete geçerek bu alanda görülen eksiklikleri tespit edip temini için en kısa sürede ve en güvenli şekilde ulaştırılması için takibini de Ümmet Hareketi olarak üstlenmiş bulunmaktayız. Burada yardım elini bekleyen ve yardım elini uzatan sizlerle adeta bir köprü kurarak kalıcı dostlukları inşa etmekteyiz. Yapmış olduğunuz bağışların mevcut yerlere intikal etmesi içinizdeki vatani sevgiyi ve hissi daha da kuvvetlendirmektedir.

Filistine Kaynak Yardımı Faaliyetleri

Bölgedeki insan yaşamı için gereksinim duyulan kaynakların temininde özenle yaklaşılması gerekmektedir. Özellikle bu bölgelerde hayatlarını devam ettirmek için kullanılan su şebekelerinin yenilenmesi belki de insanlar için adeta bir can damarı olmaktadır. Bu coğrafyada yaşananlardan dolayı yetim kalan çocuk sayıları da giderek artmaktadır. Yeterli gıda yardımları, kıyafet, giyim yardımları gibi desteklerle küçük kalplerine umudu yerleştirmek ve yeniden hayata sıkı sıkıya sarılmalarını sağlamak istenmektedir.

Ülkenin acı bilançosu sonucunda yıkılan onlarca hatta yüzlerce ev yüzünden barınma ihyacına da çözümler yine sizlerin desteği ile Ümmet Hareketi sayesinde olmaktadır. Yuvaları yıkılan ailelerin yeniden yuva kurabilmeleri ve boğazlarından yeniden sıcak bir lokmanın geçmesi için desteğiniz bu noktada çok önem arz etmektedir.

Mescidi Aksa'ya Uzanan El Ümmet Hareketi

Müslümanların göz bebeği olan Kudüs’ü korumak için, Mescidi Aksa’yı korumak için her türlü eziyete ve zulme karşı koyan kardeşlerimizin yanında onlara uzakta olsanız bile bir el uzatacak kadar yakın hissetmelerini sağlayarak yere daha sağlam basmalarını sağlamaktasınız. Bu zorluklar içinde şehadet makamına eren kardeşlerimizin geride bıraktığı emanetlere de Ümmet Hareketi sayesinde sahip çıkarak onlara yalnız olmadıklarını hissettirmekteyiz. Çeşitli sefaletler içinde zor durumlarda kalan kardeşlerimiz için hala umutlarını zinde tutarak parlak bir gelecek vaat etmek sizlerin yardımları ile mümkün olmaktadır.

Ülkede yıkılan onca camiye ve acıyan yüreklere rağmen ezan seslerimizin dinmeden yankılanmasını sağlamak içil beraber el ele vererek bu güzelliklere vesile olmak niyetindeyiz. Sizleri bu mazlum halkı sırt sırta vererek yüceltmek için birlikteliğe davet etmekteyiz. Kardeşlerimize bereketimizi var gücümüzle ulaştırmak için rahmet ayımız olan Ramazan ayımızda da bayram kumanyaları, iftar sofraları, kıyafetlerle en uçtaki ihtiyaç sahiplerine bile ulaşmayı hedeflemekteyiz. Yardım bekleyen her kardeşimize içimizden gelerek sevgi ile yaptığımız her projede toplumdaki asli görevimizi layıkıyla yerine getirdiğimizin gururunu yaşamaktayız. Bu milli şuur ve düşünce ile geçmiş yıllardan yaşadığımız coğrafyadan ve kültürlerimizden öğrendiklerimizle düşen her kardeşimizin koluna girmeyi ve ona destek olmayı başarmış bulunmaktayız. Bu süreçte bir hayır duası almak belki de kazanılan en büyük hazinelerden biri olmaktadır.