Filipinler İnsani Yardım

Felaketi Sırtlayan Filipinlere İnsani Yardım

Dünya çapında meydana gelen felaketlere göz yummayan bir halk olarak Filipinler’de meydana gelen olağandışı durumlara da Ümmet Hareketi olarak sessiz kalmamaktayız. Bölgede yaşanan olumsuzlukları ilk gününden itibaren yakından takip ederek bu bağlamda yürütülen sosyal yardımlarında yönlendiricisi ve öncüsü olma yolunda Ümmet Hareketi olarak hizmet vermekteyiz. Yapılan yardımlar kapsamında bölgedeki birçok aileye de ulaşarak büyük yardımlarla başarılı hizmetler vermeyi başarmaktayız. Her zaman Filipin halkının yanında olduğumuzun güvencesini vererek yapılacak olan faaliyetlerde kaliteli hizmeti ön plana çıkarmaktayız. Elimizden gelenin en iyisini yaptığımız belirtmek isteriz. Sadece bir fiziki yardım değil kişinin iç sağlığı, duygu değişimleri, psikolojik sorunlarını da göz önüne alarak ruhen de desteklerimizi vermekteyiz. Bu bölgede ulaşılmak istenen ücra köşelerde kalmış ailelerin yardımına el uzatarak da kişi haklarına vermiş olduğumuz desteği ve önemi bir kez daha gözler önüne sermiş olmaktayız.

Gıda Yardımı için Filipinlerdeyiz

Özgürlükleri kısıtlanan insanların başka bölgelere göç ettiği bu coğrafyada en önemli sorunlardan biri gıda, su, barınma ve giyecek olmaktadır. Yapılan kumanyalar ile siz kıymetli yardımseverlerimizin desteğini ve size yapılan onca teşekkürü de alarak yolumuza devam etmekteyiz. Bu yardımların birbiri ili uyum içerinde bir ahenkle sürdürülmesi için her şey hesaplanarak bulunacak en küçük yanılgıların da önüne geçilmiş olmaktadır. Filipinler (Moro) bölgesinde yaşamlarını sürdüren bu canlara karşı yapılan eziyetlerden kaçan ve güvenli bir yerleşim arayan insanlara da yardım çağrıları yapılmış bulunmaktadır. Yaşanan bunca felaket neticesinde yetim kalan kardeşlerimizin de barınabilecekleri yerlerin temin edilmesi ve kendi ülkelerine yaraşır birer birey olarak eğitim hayatlarına devam etmeleri için gerekli olan alt yapının oluşmasına da siz değerli kardeşlerimizin desteği ile bunu kendimize bir vizyon olarak benimsemekteyiz.

Mutluluğu ve Umudu Filipinlere Taşıyoruz

Bir bölgenin başına gelen bir olağanüstü durum karşısında kendi başına toparlanmasını beklemek yerine el birliği ile daha kısa sürede eski düzenine kavuşturarak bir bütün içerisinde mutlu, huzurlu yaşamalarını gönülden istemekteyiz. Gerekli araştırmalar neticesinde gerek görülen yerlere yardımların yapılabilmesi için tüm projelerimizi dikkatimizi vererek özenle gerçekleştirmekteyiz. Söz konusu insan olduğunda gerekli görülen her alanda en etkin şekilde rol alarak zirvedeki yardım hedeflerine ulaşmak istediğimizin bilincinde olduğumuzu bilmenizi istemekteyiz. Gıda takviyesi kapsamında yardıma muhtaç olan ailelere dağıtılan kumanyalar içerisinde;

  • Mercimek,
  • Makarna
  • Sıvı yağ
  • Bisküvi ve çeşitli atıştırmalıklar

yer almaktadır. Bunlar haricinde bölgedeki durum göz önüne alınarak o anda neye ihtiyacın olduğu tespit edilerek yardım en güncel haliyle gerçekleştirilmektedir. Bu anlamda ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunun öncesinde öngörerek çalışmaların olumlu sonuçlarını da almak mümkün olmaktadır. Bizlere emanet olarak kalan yetim kardeşlerimize ise detaylı olarak projeler hazırlıyor ve bu projeleri başarılı şekilde ifa ederek Ümmet Hareketi’ni yakından tanımalarını ve samimiyetimize tanık olmalarını sağlamaktayız.

Bağışlarınız Filipinlere Destek Oluyor

Sizlerin yapmış olduğu gönüllü bağışlarınız sayesinde bu sosyal destek çalışmalarını sürdürülebilir kılmak için çaba içerisinde bulunmaktayız. Karşımıza bulunan insanların yerinde kendimizin de olabileceği düşüncesini benimseyerek gerek ettiğimiz dualarda gerekse sürdürdüğümüz faaliyetlerde şefkat ve zarafet için bu yolda ilerleme kaydetmekteyiz. Bu zamanları olabilecek en kısa sürede geride bırakmak için mevcutta olan ve hazırda bekleyen tüm imkanları kullanmak istediğimizi dile getirmek de yanlış olmamaktadır. Anılarına kazınan bu korku verici günleri ve kâbusları akıllarından kazımak ve güzel günlerin hayali ile yeniden buluşturmak için siz gönül dostlarımızla desteklerimizi birleştirip yeni gelecekler kurmaktayız. Bu durumlarda alınabilecek her türlü tedbiri de öğreterek yaşanacak başka bir bilançodan en az zayiatla çıkmalarını umut etmekteyiz.