Aylık Kumanya Bağışı

Aylık İhtiyaç ve Yemek Kumanyası

Çeşitli bölgelerde sizlerin yapmış olduğu bağışlarla aylık kumanya bağışı hizmetlerimiz devam ederken aylık ihtiyaç ve yemek kumanyasınıda sürekliliği bozmadan ve aksatmadan gerekli yerlere ulaştırıyoruz.

veya

Aylık Kumanya Bağış Hesabı Hesap Adı IBAN
Albaraka Türk Katılım Bankası Ümmet Hareketi TR 88  0020 3000 0780 1458 0000 01

Hem ülke içinde hem de ümmet coğrafyasında ne kadar ihtiyaç sahibi varsa hepsine ulaşmak ve her birinin elinden tutmak asıl gayemiz. Buna yönelik olarakta gerekli mecralardan durumlarının bilgisini edindiğimiz ihtiyaç sahiplerine her ayın belirlemiş olduğumuz günlerinde kumanyalarımızı teslim ediyoruz. Bu hizmetimizde yer alan gönüllülerimiz ile ihtiyaç sahibi aileleri incitmeden, onların gönüllerini hoşnut ederek infaklarınızı teslim etmektedir.

Yılın her ayını kapsayacak şekilde dönemin özellikleri de dikkate alınarak hazırlanan kumanyalar içerisinde bakliyatından tuzuna varıncaya kadar bir ailenin yemek ihtiyacının giderilmesine yönelik herşey düşünülmektedir. Bu aşamaların her birinde gönüllülerimiz ve Ümmet Hareketi ekibimiz her daim aktif olarak hizmet etmekte ufacık bir aksaklığın dahi yaşanmasına olanak vermemektedir.

Genel olarak standart bir şekilde hazırlanan kumanyalarımızın içeriğini merak eden ümmetimiz için ise;

  • Mercimek (Dönemine göre farklı bir bakliyat ürünü ile değişiklik gösterebilir)
  • Yağ (Ailenin genişliğine göre boyutu değişebilir)
  • Çay (Standart miktarda gönderilmektedir.
  • Tuz ve Şeker
  • Çocuklar (var ise) için atıştırmalıklar.
  • Dönemine göre kuruyemişler

olarak sıralayabilir. Ayrıca belirtmemiz gerekir ki gıda dışında da farklı ihtiyaçlar için de malzemeler bulunmaktadır.

Bunlar tamamen ihtiyaç sahibi ailelerin o an ki durumlarına göre belirlenmektedir. Paket içerikleri genel olarak benzer olmakla birlikte ihtiyaç sahibi ailelerin durumuna göre de değişiklik gösterebilir.

 

Bu yardımların eksiksiz hepsi sizlerin yapmış olduğu infak ile oluşturulmaktadır. Bu infaklarınızın yanı sıra sizlerle omuz omuza daha farklı projelerde de yol yürümek istediğimizi belirtmek isteriz. İşte bunun için bu yol da ecri paylaşmak adına sitemizin sağ üst kısmında bulunan 'Gönüllü Ol' butonuna tıklayarak orada belirtilen alanlardan bir tanesinde veya kendinizin özel beceri alanında sebilillah (Allah yolunda) birlikte yürüyebiliriz.

 

Kumanya Paketi

Ülkemiz Türkiye'de ve ihtiyaç sahibi ülkelerde aylık düzenli olarak kumanya paketi projelerimiz devam etmektedir. Ümmet Hareketi olarak bu projeyi Ümmetimizin bağışçıları ile birlikte yürüterek gönüllere dokunmaya ve onların boğazlarından geçen bir lokma karşılığında bir hayır duası için yapmaktayız.

Yapılan her yardım ve her koli yardıma muhtaç olan ailelere en kısa zamanda ve düzenli olarak dağıtılmaktadır. Paketlerin içini doldurmak için ise yukarıda da belirttiğimiz gibi bizlere de yardımcı olabileceğinizi tekrardan söylemek istiyoruz. Ümmetin olduğu her yerde Ümmet ile birlikte yol ama son nefesimize kadar devam edeceğiz.

Erzak Yardımı

Afrika ülkeleri başta olmak üzere erzak yardımı ihtiyaç sahibi bütün ailelere derneğimiz tarafından yapılmaktadır. Derneğimizin bağışçılarının yapmış olduğu yardım ile erzak kolilerinin içerisi doldurulmuş bir şekilde ihtiyaç sahiplerinin kapılarına bırakılmaktadır. Bu tarz ibadetlerde "sağ elin verdiğini sol el görmeyecek" hadisi ışığında hareket ederek yardım alan ailelerimizi zor durumu düşürmeyecek ve bağışçılarımızın şüphelerini de giderecek bir yöntem ile projenin nasıl işlediğine yönelik olan bazı paylaşımlar da yapmaktayız. Burada ki önceliğimiz bu bağışların eksiksiz bir hâlde yerlerine ulaştırılması olduğunu belirtmek isteriz.