Nijer İnsani Yardım

Nijer’de Umut Tazeleyen Yardım Faaliyetleri

Çeşitli ülkelerde yardım elini uzatan herkese ayrıcalıksız insani yardımı sunan Ümmet Hareketi olarak Nijer’e yapılan çalışmalar ve ortaya konan faaliyetlerle halkın umudunu tazelemeyi başarmış bulunmaktayız. Bunu sizlerin bağışları sayesinde gerçekleştirmekle birlikte Nijer'de daha farklı projelerimize destek olmak isteyebilirsiniz.

veya

Nijer için Bağış Hesabı Hesap Adı IBAN
Albaraka Türk Katılım Bankası Ümmet Hareketi TR 88  0020 3000 0780 1458 0000 01

Sonucunu tahmin edemediğimiz pek çok doğa olayı neticesinde çeşitli sorunlarla karşılaşılmaktadır. Ama bu sorunlarla başa çıkmaları için dünyanın öbür yanında bile olan dostlarının varlığını bilmek ve desteklerini almak onlar için hayatlarında unutulmaz bir deneyim olmaktadır. Yetim kalmış gençlerin de artık sıcak bir yere kavuşmaları onların içlerini rahatlatan en güzel örneklerden biri olmaktadır. Umutlarının bu denli küçük şeylerle daha da arttığı zamanlarda ve su yüzünden birçok hastalığı da atlattıklarında açılan su kuyuları ve yaşadıkları sevinç de sizlerin de payı olduğu söylemek yerinde olmaktadır.

Tüm bu faaliyetleri yaparken sizlerin de bunun bilincinde olması bizleri ayrı mutlu ederken haklı gururunu da yaşamak yerinde olmaktadır. Uzaklardan seslerini duyan ve dertlerine deva olan dostlukların var olduğunu bilmek manevi desteğin en güzel örneği olmaktadır. Dünya üzerinde yaşanan iklim değişiklikleri, kuraklıklar ve birçok etki içinde yaşanılan coğrafi koşulları da olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle sürekli yenisi eklenen bu sorunlarla başa çıkmaya çabalayan bu insanlara sizler sayesinde Ümmet Hareketi olarak dostluk elimizi uzattık. Bir insanın yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmesi için gerekli olan besin kaynaklarını almasını sağlamak amacı ile su kuyularına ilaveten sağlanan kumanya hizmeti ile her konuda tam destek verilmesinin bir örneği daha yerine getirilmiş bulunmaktadır.

Olumsuzlukların Göbeğinde Nijer'e Yardım

Yaşanılan olumsuz psikolojik koşulların yıkıcı etkilerini bir nebze olsun azaltmak ve yüzlerindeki gülümsemeyi görmek için Ümmet Hareketi Nijer’de etkin yerini almaktadır. Bu alan içerisinde her zaman aktif olarak yer alacağını da bildirmek geleceğe dair umut güneşlerinin daha da parlak olmasını sağlamaktadır. Sahada önemli görevlere üstlenerek yeterli araştırma yapılması ve kuruluşlarla organizasyonun tam anlamı ile yerine getirilmesinde harcana emekler de sizlerin gözleri önünde olmaktadır. Bu bölgede hala yardım elini bekleyen birçok kardeşimize uzanan el olmak için çaba harcadığımızı söylemekteyiz. Sınırlı sayıdaki imkanları en verimli şekilde kullandırmak ve bu durumdan maksimum verim almak için projelerimiz sunulmaktadır. Bu koşullarda elde bulunan mevcut tüm imkanları seferber ederek daha fazla cana ulaşmak ve bunu siz değerli yardımsever dostlarımıza duyurmak için yerimizi almış bulunmaktayız. Bu noktada birçok başarılı projede Ümmet Hareketi olarak olumlu veriler elde edilmiştir. Yürütülen sosyal yardım çalışmalarında hedeflenen insan onurunu koruma çalışmaları yürütülmektedir.

Kurban kesimi bağışı ile hayırseverlerle yapılan iş birlikleri neticesinde hazırlanan ihtiyaç paketleri ihtiyaç duyulan her anda ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaktadır. Gıda ihtiyaçlarının yanında sağlık alanında da birçok yardım sunulmaktadır. Sağlanan ilaç desteği ile ülkedeki birçok hastalığın tedavi sürecine olumlu katkılar sunulmaktadır. Sosyal sorumluluğu görev edinen yardımseverlerle eksiklik görülen her alanda yürütülen aktif faaliyetlerle yaralar sarılmaktadır. Siz değerli yardımseverlerimizin desteği ve duası ile yardıma muhtaç her vatandaşımıza canı gönülden ulaşarak dostluğumuzu kalıcı hale getirmek amaçlanmaktadır. Dünya genelinde ihtiyacın bulunduğu her alanda görülen eksiklikleri gidermek için yerimizi almış bulunmaktayız.

Sizlerin bağışlarınızın emanetçisi olarak bağışların yerini bulması için faaliyetleri titizlikle yerine teslim edilmektedir. Eğitim alanında görülen olumsuzluğun giderilmesi için de planlanan faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Desteğinizi her zaman hissettiğimiz bu durumlarda vatandaşların mağduriyetini gidermek için çalışmaların verimini almak için önemli göstergelerden biri olmaktadır. Kıymetli destekçilerimizle omuz omuza vererek daha güzel bir nesle ve geleceğe el uzatmaktayız. Bir kez daha yarınlara umuda devam etmekteyiz.