Endonezya İnsani Yardım

Endonezya Mağdurlarına İnsani Yardım

Dünya üzerinde olumsuz koşullarla başa çıkması gereken ülkelerimizden biri olan Endonezya’da da Ümmet Hareketi olarak her türlü destek için hazır bulunmaktayız. Maddi ve manevi her anlamda siz değerli yardımsever kardeşlerimizle düştükleri onları içinde oldukları zor durumdan çekip çıkarmak için gayret göstermekteyiz.

veya

Endonezya için Bağış Hesabı Hesap Adı IBAN
Albaraka Türk Katılım Bankası Ümmet Hareketi TR 88  0020 3000 0780 1458 0000 01

Uzun yıllardır süren insanlar arasındaki bağları kurmak ve bu durumu bir bütün olarak hareket edebilecek konuma getirene kadar çalışmalarımızı tüm fedakarlığımızla sürdürmek istemekteyiz.

Ülkenin içinde bulunduğu şartlar gözetilerek gerekli ön çalışmalar ve araştırmalar neticesinde elde edilen sonuçları en güncel şekilde değerlendirirken derneğimiz birçok başarılı projeye imza atmış bulunmaktadır. Gerek saha alanında yapılan çalışmalarla gerek gönülden yapılan inançla bir şuurun oluşmasını sağlayarak insani yardım çalışmalarına büyük katkılar sunulmaktadır. İnsan haklarının korunması ve yaşamın daha kaliteli şekilde sunulması için toplumların refahını arttıracak çalışmalarla bir çok yeni dost edinmeyi başarmış bulunmaktayız. Empati bilinci ile karşımızda duran insanların yerine kendimizi her zaman koyarak çektikleri zorlukları anlayarak rahat bir nefes almaları için tüm gayretimizi ortaya sermiş bulunmaktayız.

Endonezyada Yaşanan Felaketleri Beraber Düzeltelim

Dünya da olağan dışı gelişen koşullardan kaçınmak mümkün olmamaktadır. Bir çok felaketi aynı anda yaşayan Açe’de de yardımlarımızı esirgemeden her zaman yanlarında olduğumuzu göstererek güçlenmelerine katkılarımızı sunmaktayız. Tsunami, kıt kaynaklar, kuraklık Endonezya halkını vurduğunda dostları olarak yardım elimizi uzatmakta çekinmedik ve bu süreci en iyi haliyle atlatmaları için ise elimizden gelen her desteği sonuna kadar kullandık. Bu başarılarda yardımsever dostlarımızın yardımları ve kurulan gönül bağları ile halkımız adına yaralarını bir kez daha sarmış bulunmaktayız.

Yapmakta olduğumuz çalışmalarda her türden ihtiyaca uygun olarak materyallerin temininde canla başla ve görev bilinci ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Bu olağanüstü hal durumlarında yaşamını sürdüren insanların insani değerlerini koruyarak ortada kalıcı eserler bırakmak ve bunu milli bilincin içerisine yerleştirmek için gönüllerimizi bu yola adamaktayız. Yapılan her yardımda daha da fazlasına ulaşmak ve bunu yaparken her alanda örnek olmak, öncülüğü yürütmek için vazifemize sarılmaktayız. Yaşanan felaketler sonucunda yetim kalan kardeşlerimiz için;

 

Kapsamında gelinen noktada en iyi sonuçları almak ve bunu sürdürülebilir kılmak için de ekiplerle koordinasyonu en sağlam şekilde sağlamış bulunmaktayız. Bu alanlar haricinde ulaşım ve altyapı sorunlarında tespit ettikten sonra en uygun çalışmaların yapılmasında yana olmaktayız. Daha güzel bir güne uyanma hayali içerisinde umut besleyen kardeşlerimizi hayallerine kavuşturarak yaş dolan gözlerine sevinç getirmeyi amaç edinmekteyiz. Ülkemizdeki bereketleri daha da arttırmak ve dini ibadetlerimizde bulduğumuz huzuru kat ve kat arttırmak için verdiğiniz vekaletlerle özenle kurban kesimleri yapılıyor ve gerekli tüm takip en ince ayrıntısına kadar yapılmaktadır. Bu kurbanlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılarak görevimizi tam manası ile yerine getirmiş bulunmaktayız.

Açe Bölgesinde Eğitim için Çalışmalarımız

Eğitim alalında görülen aksaklıkların da önüne geçmek için genç öğrencilerimizin gözlerindeki ışığı görerek bu alanda da altyapı çalışmalarımız ve desteğimiz her zaman onların yanında olmaktadır. Yaşanan bu büyük yıkımların ve can kayıplarının acı izlerinin silinmesinde Ümmet Hareketi olarak tüm içtenliğimizle ve samimiyetimizle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ağır bilançonun izlerini bir an öce silmek ve yaşamlarına kalındığı yerden hızla devam etmelerini sağlamak için mutlulukları ile beraber bizde mutlu olmaktayız. Bu şuurda güçlerimizi ve sizlerin desteklerini birleştirerek olağan koşullara en kısa sürede ulaştırma gayreti içerisinde olmaktayız. Bu çalışmalarda gerekli bilinci oluşturarak sağlam temeller üzerine hedeflerimizi inşa etmekteyiz. Sizlerin desteklerinin her daim var olduğunu bilerek bu süreci tamamlama gayreti içerisindeyiz.