Çad İnsani Yardım

Çad’a Uzanan İnsani Yardım Eli

Yardım elimizin uzanmasını bekleyen Orta Afrika ülkelerinden biri olan Çad’da da umutların yitip gitmeden hala gönülleri ferah tutmaya devam etmekteyiz.

veya

Çad için Bağış Hesabı Hesap Adı IBAN
Albaraka Türk Katılım Bankası Ümmet Hareketi TR 88  0020 3000 0780 1458 0000 01

İnsan canının ve yaşamın ne kadar önemli olduğunu ve bir cana hayat buldurmanın bunun yanı sıra yaşamını daha elverişli hala getirmenin ve çeşitli imkanlarla bunu sürdürülebilir hala getirmesini sağlamak istemekteyiz. Arkamızda vatani bilinç ile gönülleri bir olmuş değerli kardeşlerimizin yardımı ile Ümmet Hareketi olarak taze filizler verdirmeyi amaçlamaktayız. Bölgede yapılmış olan araştırmaların ve uzun uğraşların sonucu bir insan hayatı için gerekli olan her alanda eksikleri tespit ederek bunu tüm detayları ile kusursuz olarak sunmak için burada bulunmaktayız.

Dünya üzerinde hayat şartları göz önüne alındığında içme suyu kaynakları da başta olmak üzere birçok alanda yaşanan sorunlar beraberinde insan hayatı için tehlikeli sonuçları getirmektedir. Bu bölgelerde yaşamı bir nebze olsun daha iyi ve yaşanabilir hala getirmek için yürütülen en güzel projelerimizden biri de su kuyuları olmaktadır. İmkansızlıklara rağmen kıt kaynakları gün yüzüne çıkararak en verimli şekilde kullandırmak için var gücümüzle seferber olduğumuz bu zamanlarda yüzlerde Rabbimizin rızasını kazandığımızı görmek bizlere sevinç kaynağı olmaktadır. Bu alanda yapılan su kuyuları ise geleceğe yönelik uzun yıllar kullanılabilir olacak şekilde tasarlanmış ve hizmete sunulmuştur. Bu alanda mümin kardeşlerimizin bağışlarını özenli olarak takip ederek ve diğer bütçelerden ayırarak yerine en sağlam şekilde ulaşmasını sağlamaktayız. Bu süreci de sizlere en açık şekilde yansıtarak bu mutluluğu çoğaltmak istemekteyiz.

Çad'da Dualar Almak için Yapılan Bağışlar

Yokluk içerisinde kalan kardeşlerimizin dualarını almak için yapılan bağışlarla kesilen kurbanların ulaştırılmasında da tüm açıklığımızla sizlerle süreçleri paylaşmaktayız. Gönül rahatlığı ile vazifelerimizi yerine getirirken bunun haklı gururunu yaşayarak ve sonucunda yaptığımız bağışların güzel bir olaya vesile olduğunun da bilincinde gönüllerimizi heyecanla doldurmaktayız. Dünyada bu kadar uzak mesafelere rağmen dost elimizin değmesi ve yapılan yardımların maddi ve manevi desteğinin olduğunu bilmek bu çalışmaların yerinde yapıldığının bir göstergesi olmaktadır. Bu yardımların temel amacı;
•    Temel insan ihtiyaçlarının temini,
•    Kaynakların sürdürülebilir olarak kullanılması,
•    İnsan haklarının korunması,
•    İnsana verilen değerin anlaşılması,
Bu amaçla dünyanın pek çok yerinden uzatılan elleri tutarak insana verilen değeri en güzel örnekleri ile göstermek ve bunu nesiller boyu sürdürülebilir olarak yaşatmak gayreti içerisindeyiz. Yapmış olduğunuz desteklerinizle her alanda sosyal faaliyetlere devam ederken aylık olarak ihtiyaçları karşılama kapsamında yemek kumanyalarının dağıtımın da sağlanmasının takibinde olmaktayız. Bu alanda yapmış olduğumuz yardımlarda özeni korurken en uç noktaya kadar ulaşılabilecek yardım bekleyen herkese ulaşmayı kendimize görev olarak bilmekteyiz.

Çad'daki Gayemiz Uzanan Elleri Tutubilmek

Yardım beklenilen her alanda uzatılan ellerin bizim elimiz olması için gayretimizi göstermekteyiz. Bu hizmetleri sürdürürken her insanın eşit şartlarda yaşamına devam etmesi gerektiğini düşünerek ve bunun bilinci ile her gönle incitmeden titizlikle yaklaşarak faaliyetlerimizi sunmaktayız. Sağlık alanında da ilaç destekleri ile çeşitli hastalıkla başa çıkmaya çalışan kardeşlerimize sağlamış olduğumuz desteklerle ihtiyaçları bir nebze olsun giderildi. Halkın biraz olsun rahat nefes aldığını görmek ve gönüllerine dolan dostluk kardeşlik duygusu ile uzak diyarlarda dostlarının olduğunu bilmek onlara mutluluk vermektedir. Ettikleri dualara siz değerli yardımsever kardeşlerimizi kattıklarını bilmek ve bu durumun içinde bulunmak da yaptığımız çalışmalarda aldığımız en önemli başarılarımız olmaktadır. Yaşanan bu kargaşaların, iklimsel etkilerin, iç karışıklıkların ülkede bıraktığı olumsuz etkileri azaltmak için sunulan bu başarılı projelerde Ümmet Hareketi olarak yerimizi her zaman korumayı ve çalışmalara aynı özen ve titizlikle devam etmeyi canı gönülden istemekteyiz.