Briket Ev Projesi

Briket Ev Projesi

Orta doğu ülkelerinin bir çoğunda yaşanan savaşların sonucunda masum sivillerin evleri yerle bir oluyor. Bölgeyi zorunlu şekilde terk etmek zorunda kalanlar için güvenilir ve izin verilen bölgelerde briket ev projesi ile yeni bir hayata başlamaları için çalışıyoruz. Bir ailenin barınması için ihtiyaç duyulan azami ürünleri barındıran briket ev inşaatı için sizde bağış yapabilirsiniz.

veya

Briket Ev Bağış Hesabı Hesap Adı IBAN
Albaraka Türk Katılım Bankası Ümmet Hareketi TR 88  0020 3000 0780 1458 0000 01

Briket Ev Yapımı Ne Kadar Sürmektedir?

Proje için belirlenen bölgenin elektrik ve su gibi alt yapıların hazırlanması ile birlikte inşaa edilen briket evlerin dönemsel olarak yapım süreleri değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak bir briket evin yapımı bir ay sürmektedir. Ancak yapılar toplu bir şekilde teslim edildiği için ustalarımızın gayreti ile 3 ay gibi bir sürede tamamlanan bütün yapılar teslim edilmektedir.


Briket Ev Projesinde Yapılan Evlerin Maliyeti Nedir?

Gerçekleştirdiğimiz Briket Ev Projeleri içerisinde alt yapı, ev, ev içi eşyaların tamamı sizlerin bağışları ile karşılanmaktadır. Yapılacak olan bölgeye göre ve sayıya göre bu rakam değiştiği için net bir fiyat söylemek bizim için zor olmaktadır. Ancak 1000₺ olarak belirlediğimiz briket ev projesine katılarak bu hayra sizde ortak olabilirsiniz.


Bir Briket Ev Kaç Odadan Oluşmaktadır?

Bir ailenin barınmasını sağlayacak şekilde inşaa edilen briket evler mutfak, tuvalet, banyo, iki odadan oluşmaktadır. Yaptığınız bağışların tamamı hem yapımı için hem de içindeki eşyalar için kullanılmaktadır.


Briket Evleri Nerede İnşaa Ediyoruz?

Genelini Suriye sınırları içerisinde yer alan İdlib kırsalında inşaa ettiğimiz briket evlere ihtiyaç sahiplerini yerleştirdik. Bunun yanı sıra ülkemizde ve diğer bölgelerde de aynı şekilde briket ev projelerine de sizlerin bağışlarıyla destek sağlıyoruz.


Briket Ev Yardımı

Savaş ve esaret altında başlarını sokacak bir yuva bulamayan ailelere yönelik başlatmış olduğumuz briket ev yardımı ile sizlerde bu projeye destek olabilirsiniz. Briket evler baştan aşağı bir ailenin barınabileceği gibi inşaa edilir ve bütün ihtiyaçları bu sayede giderilmeye çalışılır. Daha önce yaşamış oldukları sağlıksız ortamlardan uzak, temiz bir yuvanın içine girerek kendilerine yeni bir hayat kurmaktadırlar.

Briket evlerin kurulduğu bölgeler adeta yeni bir şehir olarak tasarlanarak o bölgede yaşayan herkesin sosyal ihtiyaçlarını gidermesi için gerekli olanaklarla donatılmaktadır. Gıda, giyim, sağlık ocakları, camii ve çocuk parkı alanlar inşaa edilerek bir çok etkinliği rahatça gerçekleştirebilmeleri sağlanır. Her evin üzerinde bulunan sıcak su enerji sistemi ile evlerin sıcak su ihtiyacı da sağanmış olmaktadır.

Bizler yaşamış olduğumuz sıcak ve rahat evlerimizden olan imkanımızla burada projesi gerçekleştirilen briket evlere yardım sağlayarak bu hayra ortak olmanın mutluluğunu yaşayabiliriz. Yardımlarınızla oluşturulan havuzda toplanan paralar her briket ev için bir briket olmaktadır.

Briket Ev Suriye

Ülkemizin güney sınırlarında oluşturulan güvenli bölgelerde Briket Ev Suriye projesiyle birlikte İslam alimlerinden Taberi’nin kitabına almış olduğu “Bir müslüman müslüman kardeşinin bir ihtiyacını karşılarsa ona on yıllık itikaf ecri verilir. Bir tane itikaf insanı cehennem ateşinden uzaklaştırır” hadisinin bilinciyle hareket eden derneğimiz onlarca briket evi tamamlamış bulunmaktadır. Bu minvalde inşa edilen briket evlere ihtiyaç sahibi aileler yerleştirilmiş olup bağışlarımızın tamamı buralarda kullanılmıştır.


Briket Ev Nedir?

Bağışçılarımızın projelerimizle alakalı sorularının başında briket ev nedir sorusu gelmektedir.Daha çok savaş sonrasında zor hayat koşullarında çadırda yaşayan aileler için briket evler tasarlanmış ve daha uygun ortama inşa edilmiş olan alternatif evler olduğu söylenebilir. Özellikle kış aylarında soğuktan kaynaklı olumsuz etkileri kaldırmak için çadır veya gelişigüzel yapılmış evlere göre daha korunaklı ve daha da dayanaklıdır. Diğer ortamlara nazaran daha iyi bir ev görünümünde ve özellikle de ihtiyaçlarını gidermeleri için tasarlandığından dolayı muhtaç insanlara da çok büyük kolaylık sağlamaktadır.


Briket Ev Projesi Görüntüleri