Afganistan İnsani Yardım

Afganistan’ın Yaralarına İnsani Yardım

Savaş birçok ülkede yıkıcı sonuçlar bırakarak insan yaşamı üzerinde olumsuz sonuçlar bırakmaktadır. Bu sonuçları ortadan kaldırmak ve yeni bir hayata adım atmaları için sizin verdiğiniz destekle onların yanında oluyoruz.

veya

Afganistan için Bağış Hesabı Hesap Adı IBAN
Albaraka Türk Katılım Bankası Ümmet Hareketi TR 88  0020 3000 0780 1458 0000 01

Geride kalan birçok insanın yaşadığı yerleri terk etme durumunda kalması ne denli zor olur onlarla birlikte bizler de hissetmekteyiz. Geride ailesini kaybeden yetim kardeşlerimizin içlerinde kanayan yaraları sarmak, onları en hüzün dolu zamanlarında verdiğimiz sıcaklıklarla içlerini ısıtmak için Ümmet Hareketi olarak Afganistan’da görev yerimizi almış bulunmaktayız. Bu afetler sonucunda evleri ile beraber umutları da yıkılan ailelere bir sıcak yuva ortamı sağlamak için siz değerli kardeşlerimizin de desteği ile yardımlarınızı ulaştırma gayretinizi kendimize bir görev olarak benimsemekteyiz. Evleri olmayan aileler gıda bulmakta, temiz su bulmakta oldukça zorluk içerisinde kalmaktalar.

Zedelenmiş gönüllerini daha fazla kanatmadan kanayan yaraları çabucak sarma niyeti ile imkanlarımızı ulaşabildiğimiz en ücra noktaya kadar kullanmak istemekteyiz. Bu savaş etkilerinin uzun bir sürece yayılması burada bulunan halkın da dost kardeşlerine sesini duyurmasını tetikleyen nedenlerin başında gelmektedir. Bu genel duruma dışardan baktığımızda pek çok insan yaşamı için gerekli olan maddeleri ve ihtiyaçları kısıtlı ölçüde karşılayabilmektedir. Büyük bir çoğunluğu ise bunu imkansıza yakın denecek kadar zor şartlar altında yerine getirmeye çalışmaktadır. Edinilen güçlü bilgilerin detaylı olarak incelenmesi ve gerekli olduğu düşünülen her alanda çalışmaların insan gözü ile hissedilerek yapılması Ümmet Hareketi’nin başarılarının temelini oluşturmaktadır. Uzun süreler boyunca çıkarılan;

  • Su kaynakları,
  • Yetimlere sağlanan çeşitli imkanlar,
  • Aylık olarak sağlanan gıda yardımı,
  • Kurban kesimlerini,
  • Briket ev projesi
  • Başarılı birçok projeyi

Hayata geçirmiş ve imzamızı atmış bulunmaktayız. Sunduğumuz hizmetlerle birçok kardeşimizin gönlüne değmeyi başarmış bulunmaktayız. İhtiyaç sahiplerine her türlü yardımı el birliği ile sunarken bunu daha da uzaklara birlikte taşıma gayretindeyiz.

Afganistan'a Yardım Kampanyası

Afganistan’ın içinde bulunduğu zor coğrafya içerisinde gıda, su kaynakları ve bunlar haricinde sağlık alanında ilaç temini, tedavi alanında yetersizlikler baş göstermektedir. Bu alanda hastalıklara çözüm bulmak adına desteklerimizi seferber etmekteyiz. Bu materyallerin güvenli olarak bölgeye ulaşmasını sağlamak için gerekli takibi ve ekiplerin koordinasyonunu özenle gözetleyerek siz değerli kardeşlerimizi bilgilendirmekteyiz. Her zaman zorda olanın yanında olduğunu bildiğimiz güzel ülkemizin adını sosyal sorumluluk projelerimiz ile daha da güçlendirmek için burada yerimizi almaktayız.

Sınırların Ötesi Afganistan'da Ümmet ile Birlikte

Sınırlı olarak ulaştığımız yardımlarımızı bu sınırların ötesine taşımak için desteklerinizle beraber bu yolda birlikte yürümek istiyoruz. Ümmet Hareketi ile bu coğrafyada kayıt altına alınan başarılara yenilerini eklemek temel gayemiz olmaktadır. Burada yaşayan halkın da kendi ülkelerinde insani şartlar çerçevesinde yaşama hakkına sahip olması ve bunu uzun yıllar boyunca koruması için mümin kardeşlerinin desteğine ihtiyaç duymaktadır. İyilik yolunda birleşen gönüllerle zor şartlardaki kadın, çocuk ve yaşlı ayrımı gözetmeksizin yardıma muhtaç herkesin umudunu diri tutmak için projelerimizi hayata geçirmekteyiz. Nüfusu hızla artan dünyaya baktığımızda ise gün geçtikçe krizin içine daha da sürüklenen bu insanların sesini duyarak zor yolları aşmalarına destek için burada bulunmaktayız. Bu savaş yorgunu ülkede insanlık dramının etkilerini en aza indirmek ve yeni bir dram yaşanmasını önlemek için imkanlarımızı ulaştığı yere kadar kullanmak gayreti içerisindeyiz. Dünya üzerinde iyiliği kötülüklerin üzerinde tutmak ve bunu egemen kılmak için gerekli olan her türlü çalışmayı sunmak bizler için başarımızı daha arttırmaktadır. Bu faaliyetler neticesinde kalıcı değişiklikleri kendi gözlerimizle görürken bu değişimin beraber şahidi olmak istemekteyiz. Elimizdeki her imkân bu sınırlı zamanda kullanılmak için bizlere verilmiş olmaktadır. Bu yönde bir değişim için yarını beklemeden harekete geçmek prensibimizin önemli ayaklarından birini oluşturmaktadır.