Firma Ekle

Suriye İnsani Yardım

Suriye’de Küresel Krize İnsani Yardım

İçindeki bulunduğu krizi küresel boyutta yaşayan ülkelerden biri de Suriye örneği olmaktadır. Bu bölgede krizin insani boyutları olduğu da görülmektedir elbette. Yakın coğrafyada meydana gelen bu krizler de yardım sistemini oldukça etkilemektedir. Ülkede savaşın etkilerinin uzunca bir sürece yayılması bölgede yaşayan halk için de yardım eli beklentisini daha da artıran nedenlerden biri olmaktadır. Uluslararası bir boyutta baktığımızda pek çok insan için temel yaşamına yetecek kaynaklara ulaşamadığı da gözler önünde olmaktadır. Tüm bu olumsuzluklara rağmen Ümmet Hareketi olarak yardım elimizi uzatmak belki de bizim mutluluk kaynaklarımızdan biri olmaktadır.

Bir insan için temel yaşam maddesi olan su dünyanın büyük bir çoğunluğunda hijyen kurallarına uygun olarak bulunmamaktadır. Bu nedenle dünyada sudan bulaşan hastalıklara yakalananların sayısı gün geçtikçe daha da artmaktadır. Dünya üzerindeki kirlilik bu az kalan kaynağı da tehdit etmektedir. Milyonlarca can güzel ve temiz bir su içmeye hasret bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedir. Bu anlamda Ümmet Hareketi kalıcı projeleri ile suya hasret kardeşlerimizin yüreklerine su serpmektedir. Hep beraber bu projelerle bir gönül birliği içerisinde olmayı umut ediyoruz. Suyun yanında ilaca ve beslenmeye ulaşmak da son derece sıkıntılı bir süreç içerisine girmiş bulunmaktadır. Bu durum neredeyse imkânsız bir çıkmaza doğru da sürüklenmektedir. Bu duruma sessiz kalmayarak gerekli kumanyaların dağıtımları özenle ve titizlikle gerçekleştirildi.

 

Yaşam Savaşı İçindeki Suriyeye İnsani Yardım

Bu bölgede süren yaşam savaşında sizlerin de vermiş olduğunuz destekler oradaki birçok yaşama umut olmayı hedeflemektedir. Maddi ve manevi her türlü destekler ve projeler koordinasyonları en küçük detaylarına kadar düşünülerek hazır bir şekilde faaliyete geçmesi planlanmaktadır. Bu çalışmalar hali hazırda bu bölgelerde önemli başarılara da imza atmış bulunmaktadır. Suriye savaşın etkilerine ağır derecelerde şahitlik etmektedir. Çoğu insanın yurtsuz kalmasının yanında başka ülkelere de sığınan insanlar hayat mücadelelerini sürdürmek için çaba göstermektedir. Hala yardıma muhtaç olan kimseler bu yardımlara sınırlı ölçülerde erişim sağlayabilmektedir. Bu olumsuz durumlar sonucunda temel insan haklarından ve yaşam için gerekli olan her türlü ihtiyaçtan uzak olan insanlar Ümmet Hareketi ile içlerinde yeşeren umut dalını daha da filizlendirmekteler. Suriye sahası içinde insani yardım anlamında aktif rol alan derneğimiz bu alanda elindeki tüm imkanları ulaşabildiği en uç yere kadar kullanmak ve mutlu sonuçların haberi ile yardım bekleyen daha nice yere umut kaynağı olmayı hedeflemektedir.

Sağlık alanında ise yine aynı özveri ile ilaç teminleri, sağlık problemleri, katarakt tedavisi ve daha birçok şeye yardım elini uzatmış bulunmaktayız. Siz değerli yardımseverlerimiz sayesinde belki de bir anda içlerine umut doğan ve sevinçleri ile sevindiğimiz dostlarımız oldu. Özenli çalışmalar neticesinde yetim kalan bireyler için sıcak yuvalarla verilen hizmetlerde önemli bir yer kaplamaktadır. Burada da hayali kurulan her şeye ulaşılması için gerek sahada gerek planlama kısmında empati kurularak ve gereken her detay en ince ayrıntısına kadar incelenerek titizlikle faaliyetleri sunulmaktadır. Bu olağan dışı koşulların etkisi küresel çapta ülkemizde de etkisini göstermektedir. Ama gereken her türlü yardımı da kültürümüz gereği esirgemeden yerine getirmeyi kendimize bir borç olarak görmekteyiz. Bu çalışmalarla ortaya çıkan kalıcı sonuçları görmek ve bunu sizlerin desteği ile yapmak bizim de onur kaynağımız olarak görülmektedir. Yapılan her şeyin yerini bulması için edile dualarla manevi gücümüzü de sırtımıza alarak çıkılan bu yolda başarıdan başarıya ulaşmayı en içten duygularımızla hedeflemekteyiz. Geçmişten aldığımız sağlam temellerle üzerine eklediğimiz her şey geleceğe birer yatırım olmaktadır.