2024 Ramazan'ında Neler Yaptık?

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahiplerinin mutluluğuna ortak olduk.

2024 Ramazan'ında Neler Yaptık?

Her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayında derneğimiz gerçekleştirdiği projelerle ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam ediyor. Bu sene gerçekleştirilen projelerle, bir kez daha yüzlerce insanın yüzünde tebessüm oluşturuldu.

Bu Ramazan'da bizlere ulaştırdığınız ₺82.160 tutarındaki fitreler ihtiyaç sahiplerine nakdi ve gıda yardımı olacak şekilde ulaştırıldı.

Gazze başta olmak üzere iftar bağışlarınız neticesinde Yemen, Nijer ve Suriye'de de 21.485 kişiye iftar yemeği verildi.

Ankara'da bulunan genel merkezimize davet ettiğimiz ihtiyaç sahibi küçük kardeşlerimize 29 adet bayramlık hediyesi verdik.

Adak-Akika-Şükür kurbanı bağışlarınız ile birlikte 521 adet kurban kesimini gerçekleştirerek ihtiyaç sahiplerinin sofralarına bu bağışları ulaştırdık.

Ramazan kumanyası projemize verdiğiniz destek sayesinde özellikle Gazze, Yemen, Suriye ve Nijer'de 752 adet Ramazan kumanyası sını ihtiyaç sahibi ailelere teslim ettik.

Yıllardan beri devam ettirdiğimiz yetim sponsorluğu projemiz kapsamında Ramazan ayı içerisinde 180 yetimimizin ihtiyaçlarını karşıladık.

Zekat ve sadaka bağışları kategorisinde bizlere ilettiğiniz nakdi yardımlarınızı 1.928 kişiye ulaştırdık.

Yukarıda bulunan bağışların haricinde Gazze ve yemen'de 2.372.620 tl nakdi yardımınızı ihtiyaçlar dahilinde gıda yardımı başta olmak üzere diğer yardımlara yönelik olarak dağıttık ve en uygun şekilde değerlendirdik. Sizlerin en çok merak ettiği Gazze yardım tavrımız içerisinde bulunan yardımlar burada belirttiğimiz rakam ile alındı.

 

"Ümmet'in olduğu her yerde Ümmet ile birlikte" sloganıyla çıktığımız bu yolda bizlere destek veren kıymetli bağışçılarımıza ve değerli gönüllerimize canı gönülden teşekkür ederiz.