Firma Ekle

Hakkımızda

"Ümmetin olduğu her yerde, Ümmet ile birlikte."

Biz Kimiz?

ÜMMET HAREKETİ; memleketini, milletini ve ümmeti düşünen onlara hem maddi hem manevi destek ve hizmet vermek isteyen esnafların ve gönüllülerin destekleriyle ve birleşmesiyle ortaya çıkan samimi bir gönüllülük hareketidir.


ÜMMET HAREKETİ; hiçbir siyasi ve sosyal yapıya bağlı değildir. ÜMMET HAREKETİ cemaatleşmek ya da partileşmekten ziyade yardımlaşarak ve ortaklaşarak hareket etmeyi hedefler.


ÜMMET HAREKETİ; İnsani yardımı ve İslami daveti Cemaat, parti veya dernek tabelaları içinde hapsetmemeye kararlı bir hareketidir.


Ümmet olmak zamana yayılan zor bir oluşumun adıdır. Sabır ister, fedakârlığa taliptir, diğerkâmlık gerektirir. Aceleci ruhların, bencil kişilerin, şahsi çıkarını bütün değerlerin önüne çekmiş menfaat düşkünlerinin böylesi ağır bir yükü yüklenebilmeleri, yüklenseler de birkaç adım öteye taşıyabilmeleri mümkün değildir.


ÜMMET HAREKETİ; derdi olan insanların, yeryüzünde iyiliği yayanların ve bu yolda elini taşın altına koyanların oluşturduğu topluluğun adıdır. 


Amacımız hem halkımıza hem de ümmetimize her türlü insanı yardımı sağlamak, ümmetimiz ile milletimiz arasındaki bağları, köprüleri yeniden inşa etmek ve birlikteliği kuvvetlendirmektir. Bu hedeflerle insani yardıma ve İslami davete odaklanmış milletini ve ümmetini seven samimi bağışçılarımızla insanları doğru yola yönlendiren sözü dinlenir kişilerin bilgilerine başvurarak, Yetim çocuklara dul kadınlara ihtiyaç sahiplerine hem yurtiçinde hem yurtdışında ümmetin olduğu her yerde ümmet ile birlikte olmak için yola çıktık. 20 ülkede faaliyetlerimizi başarıyla yürüttük. Başta Allah’ın izni ve yardımı ile sonra sizlerin destekleriyle bu güzel çalışmaları ümmet için yürütmeye devam edeceğiz.


"Ey Mü’minler! Siz, insanların iyiliği için yeryüzüne çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz." (Al-i İmran Suresi 110. Ayet)

 

Ümmet Hareketini Beraber Tanıyalım