Deprem Bölgesi Akut ve Yardım Faaliyetleri

Deprem Bölgesi Akut ve Yardım Faaliyetleri

Ümmet Hareketi Derneği olarak AFAD koordinatörlüğünde deprem felaketinin yaşandığı Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Diyarbakır, Malatya, Kahramanmaraş gibi şehirlerimizin tamamında uzman ekiplerimizle birlikte ilk günden itibaren gerek AKUT gerekse diğer yardım faaliyerleri konusunda bütün gayretimizle koşturuyoruz.

İlki 6 Şubatta gerçekleşen merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.8 büyüklüğündeki deprem yaklaşık dört beş dakika sürmüş ve etrafında bulunan 7 ili etkilemiştir. Bu depremin hemen akabinde dernek olarak AFAD koordinasyonuyla harekete geçerek deprem bölgesine hareket ettik. Artçı depremler yapılacak yardımları etkilemişken üzerine 9 saat sonra Kahramanmaraş Elbistan merkezli 7.4 büyüklüğünde ikinci depremde gerçekleşmiş olup bu illerin yanı sıra daha birçok ilde etkisini hissettirmiş ve depremin zararını daha da artırmıştır. İlk andan itibaren bütün öz veri ile çalışan ekiplerimiz ikinci depremin ardından sizlerin yapmış olduğu bağışlar ile ihtiyaçları karşılamak için kıyafet, gıda, battaniye gibi birçok ürünü bölgeye ulaştırdığı gibi sahada da bütün özverisiyle çalışmalara katılmıştır. Ekiplerimizin sahadan iletmiş olduğu bilgileri sizinle düzenli olarak paylaşarak kamuoyunu da derneğimiz adına elimizden geldiğince bilgilendirmeye gayret etmekteyiz.

İlgili görselleri bu sayfada görüntüleyebilirsiniz. Deprem bölgesinde AKUT ve yardım faaliyetleri ile ilgili videoları derneğimizin Youtube sayfasından izleyebilirsiniz.

Deprem Bölgesinden Görüntüler

Deprem Bölgesinden Kaydetmiş Olduğumuz Videolar